В управлінні Scrum проекти досягають прогресу через спринти. Концепція Agile сильно відрізняється від традиційних підходів на кшталт Waterfall, коли весь проєкт планується заздалегідь, крок за кроком. Усі вимоги мають бути відомі від самого початку, і вносити зміни що таке скрам складно і дорого. Розробники також можуть ініціювати зміни у беклогах та ТЗ, погоджуючи їх із клієнтом. Часом у процесі розробки стає ясно, що якісь технології та важливі функції було втрачено.
Щоб уникнути затягування термінів, ми починаємо роботу над проектом з досліджень, глибоко залучаємося до бізнес-замовника, ретельно все плануємо та завчасно збираємо дані. Звичайною справою є мітинги сторони замовника (Product Owner) із командою розробки. За кожним замовником ми закріплюємо менеджера, який готовий відповідати на запитання у режимі 24/7. Sprint backlog – список функціоналу, виправлень та інших завдань, які необхідно виконати у поточному робочому циклі. Спринт беклог – результат зустрічі-планування, коли команда вибирає список завдань на наступний спринт із Product Backlog. Продукт беклог — документ, що динамічно змінюється, до нього регулярно додається новий функціонал і виключаються завдання, що втратили свою актуальність.
Scrum (дослівно “сутичка”) — це термін, взятий з регбі, коли гра відновлюється після фолу або коли м’яч покидає гру. Нижче ми розглянемо деталі, але для першого враження наведемо таблицю із порівнянням трьох основних методів розробки. Хочете переконатися, що ви проводите найкращий щоденний Scrum? Прочитайте наш посібник про те, як проводити більш ефективний щоденний скрам. У межах великих завдань розбиваються на малі і детально розписуються. Свині повністю задіяні в проєкті, у скрам-процесі, так би мовити вони єдині з «власним беконом» на виробничій лінії.
В рамках Scrum це означає самоорганізацію міжфункціональної команди. Управління проектами Scrum фіксує часові та вартісні вимоги до проектів. Scrum досягає цього, використовуючи часові рамки, відставання та зустрічі. Це високоадаптивна структура, яка допомагає швидше завершувати проекти.
Scrum: Огляд
- Хоча Scrum найбільше використовують у сфері розробки програмного забезпечення, його принципи можна адаптувати до різних галузей, де потрібна гнучкість і швидке реагування на зміни.
- Після серії успіхів з використанням його нових методів, Scrum почав швидко поширюватися по всьому світу розробки продукту.
- Scrum Master сприяє проведенню зустрічі, допомагає їй бути зосередженою та ефективною.
- Визначаються сильні та слабкі сторони та встановлюються дії для оптимізації процесу та майбутньої роботи.
Однак, як і будь-яка методологія, вона має свої недоліки, які слід враховувати при плануванні впровадження. Ключовим моментом є правильна підготовка команди та підтримка досвідченого Скрам-майстра. Основна увага приділяється швидкому створенню готових до відвантаження продуктів, а не витрачанню багато часу на запис вимог. При розробці програмного забезпечення за методом Scrum виконуються обмежені в часі спринти роботи, в кінці кожного з яких створюється придатний до відвантаження приріст. Методологію Scrum можна визначити як підхід до управління проектами, що пропонує принципи та процеси для покращення виконання робіт. В ідеалі рекомендується мати спеціального Scrum Master для всіх проектів, які використовують Scrum.
Переваги Та 2 Недоліки Scrum
У статті також розглянуто переваги та недоліки роботи тім ліда в IT-індустрії. Також даний матеріал допоможе розібратися в тому, як розвиватися далі у кар’єрі тім ліда, та що потрібно знати, щоб стати ефективним Staff Lead-ом. Ретроспективна зустріч дозволяє вашій команді озирнутися на минулі події та ситуації.
Особлива увага приділяється ітеративному та поетапному розробленню, залученню клієнтів до процесу та адаптивному плануванню для швидкого й ефективного отримання цінності. Саме так називається кожне невелике підзавдання, з яких складається проект. Всі спринти повинні бути однаковими за тривалістю, та ви не повірите, але найчастіше довжина одного — два тижні, рідше за місяць. Agile відноситься до набору методів і практик, заснованих на цінностях і принципах, виражених в Agile Manifesto. Він включає в себе такі тези як співпраця, самоорганізація і перехресна функціональність команд. Agile Project Management — це емпіричний підхід до управління проектами.
Скрам – це гнучка методологія розробки, яка фокусується на безперервному поліпшенні та адаптації до мінливих умов. Він дозволяє командам розбивати проєкти на керовані короткі цикли – спринти. Кожен спринт триває від одного до чотирьох тижнів і закінчується створенням готової частини продукту, яку можна презентувати користувачу або замовнику. Ключова відмінність між Agile та Scrum полягає в тому, що Agile — це філософія управління проєктами, яка використовує базовий набір цінностей або принципів. Scrum — це конкретна методологія Agile, яка полегшує процес ведення і управління проєктом. Хоча популярно розглядати Agile і Scrum як конкуруючі ідеї, це не дає читачам точного уявлення про їх взаємозв’язок.
Середовище Scrum сприяє використанню невеликих, гнучких команд, що складаються не більше ніж з 9 осіб, які опрацьовують продуктовий беклог. Замість того, щоб бачити в змінах ворога, бути в змозі розглядати зміни як щось хороше і реагувати на них, це є основою гнучкої структури. Agile – це фреймворк, а Scrum – це методологія, якя використовує принципи Agile. Обидва були розроблені однією і тією ж групою в один і той же час, тому між ними є значна схожість. Ми починаємо роботу з того, що оцифровуємо запит клієнта та презентуємо його у максимально наочному вигляді, у формі mind map.
Ретроспективна Нарада Спрінта (sprint Retrospective Meeting)
Бути Скрам-майстром – це постійно вчитися, адаптуватися і розвиватися, допомагаючи команді рости разом із тобою. Така спеціальність вимагає відданості, терпіння і безперервного самовдосконалення. Звичайно, ми не змусимо вас виходити на ринг та влаштовувати двобій задля досягнення поставленої мети. Сьогодні ми пропонуємо зануритись у методолію scrum, що дослівно і перекладається як “сутичка”.
Скрам – це насамперед фреймворк, який сприяє прозорості, перевірці та адаптації. Прозорість означає, що всі члени команди мають повне уявлення про процеси та прогрес. Інспекція дозволяє проводити регулярні огляди та оцінку прогресу, що дає змогу виявити проблеми на ранній стадії. Адаптація дозволяє командам швидко пристосовуватися до мінливих умов і вимог проекту. І Scrum-майстер, і Project-менеджер відповідають за результативність команди, розв’язують проблеми і володіють прокачаними комунікативними та лідерськими навичками. В деяких компаніях обидві ролі виконує одна людина, що ще більше розмиває межі.
Сподіваємось, що питання “scrum — що це” вирішилось у цій статті. Впровадження методики Scrum може революціонізувати підхід до роботи. Незалежно від того, чи ви є досвідченим проджект-менеджером чи новачком, методика потребує ретельного планування та розуміння основних принципів. За допомогою порад, що наведені у статті, ви зможете використати потенціал методології на повну задля досягнення бізнес-цілей.